Kraniosakrálna terapia
Veľmi jemná, ale o to účinnejšia metóda, ako sa priblížiť k sebe samému a zároveň naštartovať samoozdravovací proces v organizme.
Klient leží v pohodlnom oblečení a vníma jemné dotyky asistenta na svojom tele. Dotyky okrem toho , že sú jemné, sú plne prijímajúce a nič neposudzujúce. Vtedy sa uložené a skryté emócie v hĺbke tela môžu oslobodiť a tým zároveň obnoviť tok energie v danom mieste. Dáva sa priestor nášmu vnútornému liečiteľovi, ktorý môže začať harmonizovať organizmus.
Kraniosakrálna terapia je aj o stanovovaní si svojich hraníc. Klient môže v ktorejkoľvek chvíli vyjadriť, pokiaľ mu je dotyk nepríjemný, že si neželá pokračovať, alebo si plne uvedomí, aká emócia ho zastavila a vedome sa môže rozhodnúť sa ju precítiť a oslobodiť z tela. Vníma, čo je práve preňho a pre jeho telo to najlepšie.
Kraniosakrálna terapia uvoľňuje zadržiavané sily a nakopený stres v našom organizme. Ľudské telo vníma ako inteligentný organizmus, ktorý sa vie sám vyliečiť, ak mu k tomu citlivo dopomôžeme.
V našom organizme existuje okrem tepu srdca a dychu ešte jeden rytmický pohyb – pohyb mozgomiešnej tekutiny, ktorý smeruje od hlavy ku krížovej kosti a späť. William Garner Sutherland a jeho nasledovníci ho nazvali primárnym respiračným pohybom - Dychom života. Každá telesná bunka, tkanivo a orgán reagujú na prúdenie mozgomiešnej tekutiny. Táto vypĺňa celý priestor okolo centrálneho nervového systému -mozog a miecha, tlmí nárazy, vyživuje ho a odvádza odpadové látky. A práve na tento pohyb sa nalaďuje asistent kraniosakrálnej terapie. Nalaďovaním sa Dych života prebúdza aj v miestach, ktorým sa kvôli zablokovaným emóciám, či dlhodobému stresu vyhýbal.